Kodlama ve Yazılım Hizmeti


Şubat 8, 2022
Belli kodlama ve web tabanlı çalışmaları, Excel tablolarını vb. kapsar.

Kodlama ve Yazılım Nedir?

Kod, bir verinin simgesini ifade eder. Belli bir bilgiye ulaşmak, belli bilgileri elde etmek için kullanılan simge veya simgeler dizisidir.

Kodlama ise bir yazılıma, bilgisayar donanımına vb. cihazlara nasıl davranacağını belirten, ayrıca yön veren komut dizisi, aritmetik işlem ve sözcüklerdir. Bir web sitesi yapmak, mobil uygulama geliştirmek, bilgisayar programı oluşturmak için kodlardan faydalanırız. Bilgisayara komut vermeye yardımcı olan kodlama sistemlerinin birden fazla türü ve farklı yapısal özellikleri geliştirilmiştir. Aşırı detaya girmeden şu şekilde bahsedebiliriz.

Web site yapabilmek için PHP, HTML, CSS, JS, Python vb. yazılım dillerinden faydalanırız.

Mobil uygulama geliştirmek için ise Objective C, Java, Node Js. C# vb. dillerden faydalanırız. Yine aynı şekilde bilgisayar programı yapabilmek için de C++, C#, VB vb. yazılım dillerinden faydalanırız. Bu dillerin hepsi belli yapı ve özelliklere sahiptir ve bilgisayarın makine diline komutları çevirerek işlev sağlar.

Yazılım, günümüzde hayatımızın her anında en önemli noktaya ulaşan alanların başında geliyor. Kullandığımız bilgisayarlar, mobil cihazlar, tv ve ses dinleme cihazları, asansörler, otomatik araçlar vb. daha birçok teknoloji harikası onlarca yazılım içeriyor. Her bir özellik kendi başına ayrı birer yazılım. Şu an bu yazımızı okumak için kullandığınız cihaz, o cihazda yüklü tarayıcı ve size sunduğum bu web sitesi birer yazılım ve birden fazla yazılım dili ile kodlanmıştır.

Kodlama ve Yazılım Kapsamında Neler Sunuyorum?

Evvela şunu belirtmeliyim. PHP, JS, HTML ve CSS dillerine hakimim. Web ve Mobil alanında daha çok işlem sağlıyorum. Cordova, Node.JS, PhoneGap, WordPress, uCoz, uNet, uKit, Photoshop, Adobe Premier Pro, Photo Scape, Visual Studio, Visual Studio Code, File Zilla, Wikimedia vb. yazılım ve içerik yönetim sistemlerine hakim olarak çalışıyorum.

Bilgi ve birikimlerimi aşağıdaki kapsam içerisinde yalnızca sunuyorum. Lütfen bunların dışındaki alanlarda teklifte bulunmayın.

  • WordPress, Miraheze-Mediawiki üzeri web site ve wiki siteleri hazırlıyorum.
  • uNet, uKit, uCoz sistemleri üzeri her türlü web site hazırlıyorum.
  • HTML, CSS dillerinde mevcut verileri tercüme ediyorum.
  • Web tabanlı veriyi PDF, excel, .doc vb. formatlara dönüştürebiliyorum.
  • HTML-JS tabanlı tablo ve sözlük tablosu oluşturuyorum.
  • Web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürüyorum.
  • Web tabanlı, web arayüzü desteğine sahip mobil uygulama geliştiriyorum.
  • Bir web site için çeşitli kod dizini, materyal ve parçacıklar geliştiriyorum; Arama kutucuğu ve işlevleri, tablo tasarımı, arayüz tasarımı vb.
  • Mevcut bir veriyi dönüştürüyorum; excel, pdf, word, html, css, table-div vb.
  • WordPress, uCoz vb. tabanlı web sitelerinize yeni özellikler ekliyorum.

Daha birçok basit düzeyde işlem ve kod desteği sağlıyorum.

Neden Beni Tercih Etmelisiniz?

Çünkü istediğiniz birçok niteliği size ben sunmuyorum. Sunmadığım için tercih etmelisiniz. Yani zamanında teslimat yapma, hızlı veri sunma, profesyonel ve kaliteli hizmet vb. sözcükleri ile edebiyat yapmıyorum. Size ihtiyaç duyduğunuzu gerekli olabilecek düzeyde sunmaya çalışıyorum.

Ben profesyonel ileri düzey bir yazılım desteği sunmuyorum. Böyle bir yazılımcıya ihtiyacınız varsa yanlış yerdesiniz. Alanında uzman, profesyonel yazılımlar geliştiren meslektaşlarımdan 6Harf, ABDWeb gibi yazılımcılar ile çalışmanızı tavsiye ediyorum.

Peki sen kodlama ve yazılım konusunda bize ne avantaj ve ne tür hizmet sunuyorsun?

Alanında uzman, işini profesyonelce yapan yazılımcı arkadaşlarımın vaktini alacağı ve pek uğraşmadıkları basit, temel kodlama ve yazım hizmetini ben sunuyorum sizlere. Konu birkaç örnekle daha da açıklığa kavuşturalım.

Bir web sitesi yaptınız. Ancak bu web sitesinin bir bölümünde ek özelliğe ihtiyacınız var. Mesela arama kutucuğunuza klavye eklemek istiyorsunuz. Yahut Blog yazılarınızın alt kısmında toplam okuma sayısı görünsün istiyorsunuz. Bu ve bunun gibi birçok ihtiyaca profesyonel yazılımcılar yüksek maliyet ister. Fakat ben çok daha uygun fiyata bu hizmeti size sunuyorum. İster kod desteği talep edin, ister benim sizin yerinize kodlayıp çalıştırmamı. Fark etmeksizin kodlama desteği, hazır kod bilgisi sunuyorum.

Not: Sınırsız, her alanda hizmet diye bir şey yoktur. Kalite ilkelerime aykırı bir anlayış olduğunu düşünüyorum. Her şeyin illaki bir sınırı ve belli alan içerisinde işlevselliği vardır. Bu yüzden ben de her alanda sınırsız kodlama desteği vermiyorum. Belli alanlar içerisinde kısıtlı oranda kodlama desteği vermeye çalışıyorum.

Bireysel olarak referanslarımda dahi belirtmediğim yüzlerce kişi ve kuruma bu kapsamda hizmet sunmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlasını oku


No related posts found
Sohbeti Başlat
Görüşelim mi?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?
https://mevluttapan.com/hizmet/kodlama-ve-yazilim-hizmeti