Nerelerde Yazıyorum?


Şubat 10, 2022
Güncellendi: 13.03.2022

Nerelerde yazıyorum, diye bir başlık mı olur kardeş?

Başlığa takılmayın. Sadece size hangi platform ve ağlarda yazdığımı, makale çalışmalarımın nerelerde olduğunu anlatmak istiyorum. Bu sayede hangi sektör ve alanlarda çalışmalar yürüttüğümü de az buz anlamış olacaksınız.

O halde başlayalım.

Kendi Kişisel Blog Sitem

Her konuda en özgür yazım yapabildiğim, dilediğim konuda istediğim gibi yazılar kaleme alabildiğim ilk platform benim kendi kişisel Blog sitemdir. Şu anda okuduğunuz makale de bu Blog sitesinde yayınladığım makalelerden birisi. Her sektöre ve ilgi alanıma yönelik arzu ettiğim şekilde makaleler kaleme almaktayım.

Bizim Köşe

Benim için önemli bir yere sahip olan platformlardan birisi de Bizim Köşe web sitesidir. Çeşitli konularda özgürce fikirlerimi kaleme dökebilme imkanı sunduğu için bizzat Bizim Köşe yönetim ekibine teşekkürü borç bilirim. Çeşitli kategorilerin yanı sıra özellikle Üniversite Bölümleri üzerine kaleme aldığım tercih yazılarımı okumanızı tavsiye ederim.

Wattpad Hikâye Platformu

Wattpad

Son zamanlarda çok fazla öykü kaleme alamasam da bir zamanlar aktif kullandığım ve bolca bu öyküler okuduğum siteydi. Gençlik yıllarımda kaleme aldığım kısa öykülerimi okuyabileceğiniz platformdur. Yine bugün bir öykü kaleme alsam mutlaka yayınlayacağım öncelikli sitelerden birisi Wattpad olacaktır.

Bloglar

Artık iş hayatının yoğun temposu içerisinde çok fazla bloglara vakit ayıramıyorum. Fakat önceden kaleme aldıklarımı okuyabilirsiniz. Fırsat bulduğumda yine öncelikli olarak fikir ve bilgilerimi paylaşacağım alanların başında Kişisel Blogger Sitem, Tumblr Sitem ve uCoz Blog Sitem geliyor.

Milliyet Blog

Milliyet Blog

Tasarımını çok beğenmesem de birçok değerli yazarın makalelerini keyifle okuyabildiğim bir platform. Ben de önem verdiğim konuları tarafsız bakış açısıyla Milliyet Blog sitemde kaleme almaktayım.

Yapay Dil Geliştirme ve Tanıtma Topluluğu

Yapay dilcilik ve geliştirmekte olduğum Al Bakiyye yapay dili ile ilgili çeşitli makaleleri bu topluluk sitesinde kaleme alıyorum. Siz de ayrıca kendi yapay dillerinizi bu platformda tanıtabilir ve çeşitli yapay diller hakkında fikirlerinizi kaleme alabilirsiniz. Çok ilgilenmeseniz de bilgi dağarcığınızda mutlaka kalması gereken önemli bilgiler içeriyor.

Yaşam Kalitesi ve Koçluk

Kaliteli yaşam ve koçluk üzerine de ara sıra makaleler ve deneme yazıları kaleme alıyorum. Kaliteliyasa.com sitesi bunun için bana gerekli desteği sunuyor. Sizin de mutlaka bu eşsiz dünyadan bir pay çıkarmanızı öneririm. Özellikle “101 Kaliteli Yaşam İlkesi” adlı liste ve çalışmayı incelemenizi tavsiye ederim.

Web Tasarım, Programlama ve Bilişim

Hemen Tasarım
Hemen Tasarım

Web tasarım ve SEO uzmanı olarak bu alanda makale kaleme almamak olmazdı. Kuşkusuz en çok ildi duyduğum alanların başında web site hazırlama, SEO, İnternet sitesi çözümleri yer alıyor. Bu alanlarla ilgili bilgi ve deneyimlerimi de yazıyorum. Tüm bu çalışmalarımı öncelikle Hemen Tasarım platformunda yayınlıyorum. Hemen Tasarım Web Site Çözümleri Blog alanı bana bu olanağı sağlıyor. Özellikle “SEO ve Web Site Analizi Nasıl Yapılır?” adlı makale ve çalışmamı incelemenizi öneririm.

Rastgelelik Arama Motoru Blog

Özellikle arama motorları ile ilgili gelişmeleri ve bilgileri paylaştığım bir blog sitesi mevcut. Rastgelelik Blog, bu alanda makaleler kaleme aldığım blog sitelerinden birisi. Yerli-Milli arama motorları ve uluslararası çapta faaliyet gösteren arama motorlarını merak etmiyor musunuz? Sizler için bu alanda çeşitli çalışma ve incelemeler yapıp, Rastgelelik Blog‘ta yayınlıyorum.

Güvenli Medya ve Sosyal Medya Ağları

Sosyal medya ağları üzerine çeşitli makaleler kaleme alıyorum. Bu konudaki görüş ve deneyimlerimi daha çok Güvenli Medya sitesinde yazıyorum. Takipçi artırma, beğeni ve yorum hizmetleri, Tiktok izlenme, Instagram anket oyu vb. konusunda çeşitli konuları ele alıyorum. Hesap veya sayfanıza takipçi, beğeni veya izlenme lazım olursa benimle irtibata geçebilirsiniz.

Yabancı Dilde Nerelerde Yazıyorum?

Yalnızca Türkçe dilinde makale ve yazı çalışmaları yapmıyorum. Aynı zamanda İngilizce, Almanca ve Al Bakiyye dillerinde de yazıyorum. Dolayısıyla bu dillerdeki içeriklerimi de ilgili oldukları alanlarda yayınlamaya özen gösteriyorum.

Al Bakiyye Dilinde Blog: Baki Do.Am

Baki.do.am

Çeşitli konularda fikirlerimi dile getirdiğim, bazı haberleri ve duyuruları yaptığım Blog sitesidir. Yalnızca Al Bakiyye dilinde yayın olduğu için ben de Al Bakiyye dilinde bir şeyler kaleme alıyorum. www.baki.do.am URL bağlantısını kullanarak siteye erişebilirsiniz.

VIP Istanbul Tourism

İstanbul ve Antalya bölgelerinde lüks VIP araç kiralama ve transfer hizmeti veren VIP Istanbul Tourism firmasının Blog sitesinde Transfer ve Tur alanındaki deneyimlerimi, önemli konuları İngilizce olarak kaleme alıyorum. Birbirinden farklı ve özgün çalışmalarımı bu sitede yayınlıyorum. İngilizce makale çalışmalarımı incelemek isterseniz mutlaka VIP Istanbul Tourism Blog sitesini incelemenizi öneririm.

Best VIP Transfer

Yine bir başka turizm, tur ve transfer hizmetleri üzerine kurulmuş Best VIP Transfer sitesi, İngilizce yayın yapmaktadır. Ben, bu sitede turizm, rent a car, transfer ve tur üzerine çeşitli konuları İngilizce olarak kaleme alıyorum. Best VIP Transfer Blog‘ta İngilizce makalelerimi inceleyebilir ve bir yorum bırakabilirsiniz. 🙂

Hautpflege

Bir zamanlar severek ve özenerek Almanca güzellik ve bakım üzerine makaleler kaleme alıyordum. Çok da iyi oluyordu. Hautpflege.de adlı sitede makalelerim yayınlanıyordu. Fakat sonra site yönetimi web siteyi ve projeyi kapatma kararı aldı. Artık ne yazık ki yazmıyorum. İlerleyen süreçte tekrar farklı bir platformda yazmaya başlar mıyım, emin değilim.

Wiki Platformları

Bir zamanlar Pardus Türk İşletim Sistemi vardır. Aslında güzel bir Linux dağıtımıydı. Onun Wiki’sinde bolca çalışmalar yaptım. Gönüllü olarak çeşitli konularda Wiki maddeleri oluşturdum. Ardından bu süreci Wikipedia ve benzer Wiki sitelerine taşıdım. Ancak Wikipedia ülkemizde engellendikten sonra ara verdim. Uzun bir süre sonra tekrar ülkemizde yayına açılan Wikipedia’da ise birkaç madde oluşturma ve katkı çalışmaları yürüttüm. Lakin bazı editörlerin tutumları yüzünden vazgeçtim. O kadar zaman harcayıp, emek sarf ederek oluşturduğumuz maddeler hiç bir geçerli açıklama olmadan bir kalemde siliniyor. Emeklerimiz heba ediliyor. Böyle birkaç tepkime ile karşılaşınca vazgeçtim. Kendi Wiki sitemi sıfırdan yazmaya ve oluşturmaya karar verdim. Bu hususta ise Rastgelelik Wiki’yi kurdum. Artık wiki yazılarımı aşağıdaki wikilerde yazmaya devam ediyorum.

  • Rastgelelik Wiki,
  • Mireheze Wiki,
  • Wikidot,
  • Fandom Wiki,
  • Linguifex Wiki,
  • Haus Fargen – Açılır Tavan Sistemleri Wiki (Yakında…)
  • Frathwiki…

Sözlük Çalışmaları

Sözcükleri ve sözlükleri seviyorum. Yabancı dillerde veya terim odağında sözcük – sözlük çalışmaları yapıyorum. Kapsamda birkaç sözlük platformunda yazıyorum.

Başka Nerelerde Yazıyorum?

Aşağıda listesini verdiğim sitelerde de makaleler kaleme alıyor, deneme, öykü vb. yazıyorum.

Yeni Web Site Yazımları

Burada listelenmeyen başka nerelerde yazıyorum? Sizin siteniz de de makale yazar mıyım? Bu konuda sorunuz mu var? “Benim de şöyle bir web site ve Blogum var. Bize de makale yazar mısınız?” diye bana soru yöneltmek istiyorsanız hemen cevabını vereyim.

Evet, yazıyorum. Elbette ki sizin sitelerinizde de makale yazmaktan onur duyarım.

Peki ücretli mi yazıyorsunuz?

Bunun yanıtını siz ve yazmamı istediğiniz platform verecek. Yani, sizin tam olarak benden beklentiniz nedir, ona göre ücretli veya gönüllü olarak yazabilirim. Ayrıca web sitenizin türü ve içerik konsepti de bunu belirleyen önemli bir husus. Ticari amaç güden yerel bir firma sitesi için gönüllü olarak makale yazmamı beklememelisiniz. Tüm detayları bana iletişim formu üzerinden ulaşarak sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
Görüşelim mi?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?
https://mevluttapan.com/nerelerde-yaziyorum