Soru – Cevap

Bana sormak istediğiniz bazı soruların yanıtlarını bu sayfada bulabilirsiniz. Yanıtı olmayan soruları iletişim formu üzerinden iletebilirsiniz.

Kişisel Sorular

Hangi üniversite / bölüm mezunusun?

Erzurum Atatürk Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Ayrıca Jena Fridrich Schiller Üniversitesinde DAAF eğitimimi tamamladım.

Hangi dilleri biliyorsun?

Anadilim Türkçe. Almanca, İngilizce, Al Bakiyye ve Esperanto dillerini biliyorum.

Hangi programlama dillerini biliyorsun?

PHP, JS, HTML ve CSS dillerini biliyorum. Ruby + python dilleri üzerinde de çalışmalarım öğrenme mahiyetinde devam ediyor.

Hemen Tasarım ve Rastgelelik Arama Motoru senin mi?

Evet, her iki proje ve site de tarafımdan kurulmuştur. Birden fazla kişinin katkı ve destekleriyle büyümekte ve gelişimleri devam etmektedir.

Yapay dil geliştirmekten hoşlanıyor musun, neden böyle bir çalışma yürütüyorsun?

Yapay dil geliştirme işi benim için bir sanat ve rahatlatıcı hobi. Dil ve edebiyata olan ilgimi yapay dil geliştirerek daha da pekiştiriyorum. Benim için önemli bir stres ve sıkıntı giderci etkinlik. Bana haz, özgürlük ve rahatlık hissi veriyor. Bu yüzden yapay dil geliştirmeye ve geliştirenlere destek olmaya devam edeceğim.

Meslekî Sorular

Meslekî olarak kendini nasıl nitelendiriyor, tanımlıyorsun?

Şu an düzenli ve vardiyalı olarak bir şirkete bağlı olarak çalışıyorum. Ancak bağımsız (freelancer) olarak birçok alanda çalışmalarımı yürütüyorum. Kazancımı ve hayatımı da daha çok bu alanda sürdürüyorum. Bu yüzden  meslekî olarak kendimi şu şekilde tanımlayabilirim;

Web tasarım uzmanı,

Web site – e-ticaret site çözümleyicisi,

SEO uzmanı,

Dijital pazarlama ve online reklam danışmanı,

Yapay dil geliştiricisi,

Gölge / bağımsız yazar ve editör,

Çevirmen,

Arama motoru geliştiricisi ve reklam uzmanı,

Sözlük ve wiki geliştiricisi

Teklif verme süreci nasıl işliyor?

Teklif al sayfamda yer alan formu doldurup bana gerekli bilgileri ilettikten sona ben inceleyip, size mail olarak bir teklif sunuyorum. bu yaklaşık 3 ila 5 iş günü arasında değişiklik gösterebilir. bazı teklifleri ise aynı gün iletebilmekteyim. Siz uygun görürseniz ön ödemeli olarak projelendirmeyi yapıyor ve çalışmalarımı tamamladıktan sonra teslimat yapıyorum.

Seni diğer web tasarımcı, SEO uzmanı vb. ayıran en önemli özellik ne?

Bütüncül bakış! Evet,  ben sadece bir web tasarımcı veya SEO uzmanı değilim. Ben, amacınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun dijital çözümler üretmeyi amaçlayan bir dijitalleştirici uzmanıyım. Firma veya bireysel olarak ihtiyaçlarınızı analiz ediyor ve gerekli web site, SEO, reklam, çeviri, makale vb. hizmetleri bir bütün olarak size sunuyorum.

Paket, proje, ürün ve hizmetlerde deneme süresi veriyor musun?

Hayır vermiyorum. İlk müşterilerime indirim yapıyorum. Çünkü benim çalışmalarımda  yapılan her işlemin mutlaka dönüşü ve geri bildirimi bulunuyor. 3 günlük çalışma bile 1 veya birkaç ay sonra ciddi biçimde olumlu dönüş sağlayabilmektedir. Bu yüzden deneme veya ücretsiz hizmet özel bir gerekçe ve talep olmadıkça sunmuyorum.

Neden sadece havale yöntemi ile ödeme alıyorsun?

Kredi kartı veya diğer ödeme yöntemleri ile hizmet almak istiyorsanız Hemen Tasarım mağazasından alım ve ödeme yapabilirsiniz. Ancak benim bireysel hizmetlerimden faydalanmak için sadece Havale/EFT yöntemi ile ödeme yapmanız gerekmektedir.

Tam olarak ne yapıyorsun, iş sürecini kısaca anlatır mısın?

En önemli adım sizin ihtiyaç ve taleplerinizi çözümlemek. İhtiyaçlarınızı taleplerinize göre tespit ediyor ve o ihtiyaçlara uygun çözümleri projelendiriyorum. bu kapsamda bireysel, kurumsal veya e-ticaret web sitenizi hazırlıyorum. Bu web sitesi ve içeriklerini SEO uyumlu olarak hazırlıyor, özgün – SEO uyumlu makaleler yazıyor, çeviriler yapıyorum. Web site, ürün veya hizmetlerinize yönelik arama motoru ve online  reklamları organize ediyor ve markalaşmanızı sağlıyorum. Yine ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sözlük, wiki, analiz, pazarlama , sosyal medya vb. çözümleri sunuyorum.

Sohbeti Başlat
Görüşelim mi?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?
https://mevluttapan.com/soru-cevap