Wiki - Bilgilik
< Tüm Maddeler
Yazdır

Özelleştirilmiş Tema Kurulumu Nasıl Yapılır?

Tema Kurulumu” üzerine kaleme alınan bu çalışma ile hem Pro lisanslı temaları, hem de özelleştirilmiş veya Türkçeleştirilmiş temaları kendi WordPress’inize kurabilirsiniz.

Bazen bir tema satın almamız yeterli olmaz. Bu temanın kurulması da kafi gelmeyebilir. Demonun da bize özel, temanın da bizim için uyarlanması gerekir. İşte bu işlem için bazı tasarımcı ve yazılımcılar özelleştirilmiş temalar hazırlarlar. Pro-Lisanslı temaları özelleştirip, Türkçeleştirmekte ve ihtiyaçlarımıza uygun hale getirmektedirler. Bu yapıya uygun özelleştirilmiş temalar ise aşağıdaki adımlarla kendi sitemize uyarlayabiliriz.

Giriş

Tema Kurulumu İçin Gerekenler

  1. Alan Adı – Hosting,
  2. WordPress Kurulum,
  3. PHP 7.4+

İlk Adım: Demo Kurulumu

  • Kurulumunu yaptığınız WordPress sitenize “All-in-One WP Migration” eklentisini indirip kurun ve aktif hale getirin. Ayrıca sınırsız sürüm için benimle irtibata geçebilirsiniz.
  • Eklenti içerisinde “Import” bölümünü kullanarak size verilen özelleştirilmiş tema paketini ekleyin.

Bu sayfadan açılır menüyü kullanıp, yedek dosyasını (Özelleştirme tema içerisinde demo olarak listelenmiştir.) seçin.

Demo – Özelleştirilmiş Temanın İçe Aktarılması

Not: Demo dosyası .zip içerisinde ise onu dışarı çıkarın. Demo dosya uzantısı “.wpress” şeklinde olmalıdır.

Özelleştirilmiş tema ve eklentiniz bu vesile ile hosting ve WordPress sitenize kurulacaktır. Bu işlem yalnızca yükleme aşamasıdır. Henüz kurulum tamamlanmış değildir. Pencereyi kapatmamalısınız. “Proceed” düğmesine tıklamalısınız. Yükleme süresi İnternet hızınıza göre değişiklik gösterir.

Not: Barındırma hizmetlerinde dosya boyutunu kontrol etmeyi unutmayın. Standart olarak 110 MB olup, 128 MB en az olmasını tavsiye ediyorum. Ayrıca tema demosu bu boyuttan yüksek ise ücretsiz sürüm All-in-One WP Migration eklentisi yüklemeye izin vermeyecektir. Daha yüksek boyutta demo yüklemeleri için Sınırsız boyut kapasitelisine ihtiyacınız var. Sınırsız sürüm All-in-One WP Migration için PRO Sürüm satın alabilir veya benimle iletişime geçebilirsiniz.

Tema Kurulumu Başarılı

Böyle bir ekranla karşılaştıysanız kurulum başarı olmuştur. HTTPS, SSL ayarları vb. sorunu yaşamamak için “Permalinks Setting” bağlantısına tıklayın. Burada URL yapınızı seçip, kaydedin.

Sizden kullanıcı girişi talep edecektir. Demo panel bilgisinde iletilen kullanıcı bilgileri ile giriş yapmalısınız.

Not: Genel itibarıyla kullanıcı adı ve şifre aşağıdaki şekilde olup, hata alırsanız mutlaka tema özelleştiricisi ile irtibata geçmelisiniz.

admin
Hementasarim25

İşlem sonrası profil bölümünden şifre ve kullanıcı bilgilerinizi değiştirin.

İkinci Adım: Eklentilerin Kurulumu ve Aktif Edilmesi

Kurulum sonrası pasif olan eklentilerin aktif edilmesi gerekiyor. Temanızın verimli çalışması için bazı eklentiler ile çalışmaktadır. Tema özelleştiricisi bu eklentileri paket dahilinde sizlere bildirmelidir. Gerekli eklentileri, “Eklentiler” veya “Modüller” kısmında bulabilirsiniz.

Gerekli Eklentiler

Temadan temaya göre değişiklik gösterse de genel itibarıyla tüm temalarda olması gereken temel eklentiler şunlardır;

  1. All-in-One Migration,
  2. Loco Translate,
  3. Aquila
Previous Döviz Nasıl Çevrilir?
İçindekiler
Sohbeti Başlat
Görüşelim mi?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?
https://mevluttapan.com/wiki/ozellestirilmis-tema-kurulumu-nasil-yapilir