Mevlüt Baki Tapan

SEO & SEM

SEO & SEM Hizmeti kapsamında çalışmalarım proje bazlıdır. Web siteniz veya markanıza özel projelendirme yapıyorum. Akabinde SEO & SEM çalışmalarımı yürütüyorum. Terim bazlı SEO ve SEM kısaltmalarını bilmeyenler için sayfanın altına açıklama bırakıyorum.

Mevcut bir web siteye SEO & SEM hizmeti veriyorum. Ayrıca kendi yaptığım tüm web sitelere de SEO & SEM hizmeti vermekteyim.

Temel SEO, İç SEO ve Dış SEO olmak üzere 3 kapsamda SEO hizmeti bölünmüş durumdadır. Web siteniz, ürününüz, markanız veya İnstagram sayfanız için SEO çalışmaları yapıyorum.

Not: SEO ve SEM uzun vadeli çalışmalardır. Bu yüzden düzenli çalışma gerektirir. Hiç bir zaman da %100 iş veya satış garantisi vermez.

Terimleri Açıklayalım

SEO Nedir?

SEO, “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır. Web site, video, ürün vb. çeşitli bir çalışmanın arama motorlarında ön plana çıkarılması, istenilen statüye ulaştırılması için yapılan çalışmaların tamamını kapsar. Bünyesinde web sitenin optimizasyonundan reklam çalışmalarına kadar ayrıntılı ve ince ayar içerisinde çalışmayı içerir.

SEM Nedir?

SEM, “Search Engine Marketing” kelimelerinin kısaltmasıdır. Ücretli arama motoru çalışmalarını içerir. Genellikle Google ADS üzerinden yapılan çevrim içi reklamcılık olarak bilinse de mailing, sosyal medya reklam ve tanıtım çalışmaları, ücretli makale ve backlink çalışmaları da bu alanın parçasıdır. Organik veriye ek olarak ücretli hizmetler üzerinden dijital pazarlama stratejisine SEM denir.

SEO ve SEM Hizmetlerimle ilgili teklif almak için mesaj atabilirsiniz: +90 507 066 96 65

Canlı Destek
Canlı Destek
Scan the code
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?